تبلیغات
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد سنقروکلیایی - گلچینی از بیانات مقام معظم رهبری درباره بسیج و بسیجی


 

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

هر كس كه در دل برای سرنوشت خود، سرنوشت این ملت و آینده ایران اسلامی ارزش قائل است آن كسی كه برای استقلال و هویت ملت خود ارزشی قائل است، آن كسی كه از تسلط قدرتهای بیگانه بیزار است، آن كسی كه برایش آینده این كشور و این ملت و آینده دنیای اسلام یك هدف بزرگ محسوب می شود، آن كسی كه از رنج های ملت فلسطین دلش خون است ... آن كسی كه مایل است بیش از یك میلیارد مسلمان دنیا قدرت عجیبی را تشكیل بدهند كه بشریت را به سمت كمال هدایت كنند و خودشان در قله كمال قرار بگیرند، آن كسی كه این احساسات و این دركها را دارد و حاضر است در این راه قدمی بردارد او بسیجی است.


به ادامه مطلب مراجعه کنید ...

از بیانات مقام معظم رهبری در اجتماع خانواده های مكرم شهدای اراك 79/8/24

******

- وجود بسیج باید ما را وادار كند به شكر الهی، نشاط جوانان بسیجی باید ما را وادار كند به شكر الهی...

از بیانات مقام معظم رهبری در اجتماع بسیجیان 79/7/29

******

- بسیج یعنی حضور بهترین و بانشاط ترین و باایمان ترین نیروهای عظیم ملت در میدان هایی كه برای منافع ملی، برای اهداف بالا، كشورشان به آنها نیاز دارد، همیشه بهترین و خالص ترین و شرافتمندترین و پرافتخارترین انسانها این خصوصیات را دارند. بسیج در یك كشور، معنایش آن زمره‌ای است كه حاضرند این پرچم افتخار را بر دوش بكشند و برایش سرمایه گذاری كنند.

از بیانات مقام معظم رهبری در جمع بسیجیان 79/7/29

******

- چرا در تبلیغات جهانی و رادیوها به بسیج اهانت می شود؟ بسیج را كه در خور تشویق و تعظیم و تحسین است مورد اهانت و بی مهری قرار می‌دهند؟ چون نقش بسیج را در حفظ استقلال ملی، در حفظ غرور ملی در حفظ افتخارات ملی، در تأمین منافع ملی، و بالاخره از همه در اعلاء پرچم اسلام و نظام جمهوری اسلامی می‌دانند به جد با بسیج دشمنند، امّا دشمنی آنها فایده‌ای ندارد.

از بیانات مقام معظم رهبری در اجتماع بزرگ بسیجیان 79/7/29

******

- انكار بسیج و بی احترامی به آن، یا نابخردانه است، یا خائنانه است. تا وقتی برای این كشور امنیت لازم است تا وقتی كه این كشور و این ملت به امنیت احتیاج دارد. یعنی همیشه، چون همیشه احتیاج به امنیت هست، به نیروی بسیج به انگیزه بسیجی، به سازماندهی بسیجی و به عشق و ایمان بسیجی احتیاج است.

از بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با گروه كثیری از سپاهیان و بسیجیان در مشهد 78/6/10

******

- بسیج یعنی نیروی كارآمد كشور برای همه میدانها.

از بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با سپاهیان و بسیجیان 77/9/2

******

- ملتهایی كه مردم در آن از نظر مسئولان آن كشور نقشی دارند، همه جا چیزی شبیه بسیج هست منتهی به این درخشندگی، به این فراگیری، به این زیبایی، به این فداكاری، من در جایی سراغ ندارم...

از بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با سپاهیان و بسیجیان 77/9/2

******

- علت اینكه در كشور ما بسیج این طور درخشان شد و شكفت چه بود؟ ایمان عاشقانه، ایمان عمیق، ایمان توام با عواطف كه از خصوصیات ملت ایران است، مثل بعضی از ملتهای دیگر، عواطف در این ملت جوشان است كلید بسیاری از مشكلات است. این ایمان با آن عواطف همراه شد و این رودخانه عظیم خودشان را به این دریای پهناور تبدیل كرد و مشكلات را در هر جایی كه لازم بود از بین برد.

از بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با سپاهیان و بسیجیان 77/9/2

******

- بسیج عبارت است از مجموعه‌ای كه در آنها پاك ترین انسانها، فداكارترین و آماده به كارترین جوانان كشور، در راه اهداف عالی این ملت و برای كمال رساندن و به خوشبختی رساندن این كشور جمع شده اند. ... مجموعه‌ای كه دشمن را بیمناك و دوستان را امیدوار و خاطرجمع می كند.

از بیانات مقام معظم رهبری در جمع بسیجیان به مناسبت هفته بسیج 76/9/5

******

- بسیج یكی از بركات انقلاب و از پدیده های بسیار شگفت آور و مخصوص این انقلاب است. این هم یكی از آن چیزهایی است كه امام بزرگوار ما با دید الهی خود، با حكمتی كه خدای متعال به او ارزانی كرده بود، برای كشور و ملت و انقلاب ما به یادگار گذاشت.

از بیانات مقام معظم رهبری در جمع بسیجیان 76/9/5

******

- بسیج در حقیقت مظهر یك وحدت مقدس میان افراد ملت است.

از بیانات مقام معظم رهبری در جمع بسیجیان 76/9/5

******

- بسیج در واقع مظهر عشق و ایمان و آگاهی و مجاهدت و آمادگی كامل، برای سربلند كردن كشور و ملت است.

از بیانات مقام معظم رهبری در جمع بسیجیان 76/9/5

******

- بسیج یك حركت بی ریشه و سطحی و صرفاً ازروی احساسات نیست، بسیج یك حركت منطقی و عمیق و اسلامی و منطبق بر نیازهای دنیای اسلام - و به طریق اولی - جامعه اسلامی است. قرآن كریم می فرماید:

[ هو الذی ایدك بنصره و بالمؤمنین] ای پیامبر، خدای متعال تو را، هم به وسیله نصرت خودش و هم از طریق مؤمنین مؤید قرار داد و كمك كرد. این خیل عظیم مؤمنینی كه در اینجا مورد اشاره آیه قران قرار گرفته اند، عبارت دیگری است از آنچه كه امروز به نام بسیج در جامعه ما قرار دارد.

از بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با فرماندهان نواحی و پایگاهها و گردانهای بسیج سراسر كشور 74/9/8

******

- عظیم ترین و ماندگارترین یادگار [ امام عزیز و عظیم القدر ما] همین بسیج مردمی است كه در همه جا حضور دارد.

از بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با فرماندهان و بسیجیان 71/8/27

******

- این كار خدا بود كه بسیج ملت ایران بتواند در سخت ترین میدانها كه همان میدان جنگ است چنان قدرتی از خود نشان بدهد كه دیرباورترین افراد هم قبول كنند كه ملت ایران دارای توانایی است.

******

- بسیج یعنی كل نیروهای مؤمن و حزب اللهی كشور ما این كه امام گفتند "بسیج بیست میلیونی" یعنی این.

از بیانات مقام معظم رهبری در پادگان امام حسن مجتبی (ع) 69/9/5

******

- اگر نبود آن همه تلاش و جهاد مخلصانه كه شما رزمندگان نیروهای مسلح و بسیج مردمی در دوران جنگ هشت ساله نشان دادید و حقیقتاً اسلام را روسفید و امت رسول الله (صلی الله علیه و آله) را سربلند ساختید و اگر نبود خونهای مطهر و معطری كه در راه خدا بر زمین ریخته شد؛ یقیناً امروز از نظام اسلامی اثری نبود و پرچم قرآن چنین سربلند نمی شد.

پیام به خانواده های شهدا، مفقودان در آستانه هفته دفاع مقدس 68/6/23

******

- محور دفاع از انقلاب، همین آحاد عظیم میلیونی بسیج هستند.

از بیانات مقام معظم رهبری در مراسم بیعت جمع كثیری از بسیجیان نمونه68/4/6

******

- بسیجی یعنی دل باایمان، مغز متفكّر - دارای آمادگی برای همه میدانهایی كه وظیفه این انسان را به آن میدانها فرا می خواند، این معنای بسیجی است.

از بیانات مقام معظم رهبری در جشن بزرگ منتظران ظهور 78/9/3

******

- هرجا وظیفه‌ای باشد، انسان بسیجی در میدان آن وظیفه، حاضر است.

از بیانات مقام معظم رهبری در جشن بزرگ منتظران ظهور 78/9/3

******

- بسیج به معنی حضور آمادگی در همان نقطه‌ای است كه اسلام و قرآن و امام زمان (ارواحنا فداه) و این انقلاب مقدس به آن نیازمند است. لذا پیوند میان بسیجیان عزیز و حضرت ولی عصر (ارواحنا فداه) مهدی موعود عزیز، یك پیوند ناگسستنی و همیشگی است.

از بیانات مقام معظم رهبری در جشن بزرگ منتظران ظهور 78/9/3

******

- امروز هم، بسیجی برای كشور دل می سوزاند برای آبادانی كشور تلاش می كند، برای حفظ استقلال ملی، هرچه بتواند كار می كند و از جان خود هم می گذرد، امروز هم اگر احساس كند دشمن می خواهد از روزنه‌ای، چه اقتصادی و سیاسی و چه فرهنگی - به داخل كشور نفوذ كند در مقابل او می ایستد و با مشت به صورتش می كوبد.

از بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با فرماندهان نواحی ... 74/9/8

******

- امام فرمودند "بسیج باید سازماندهی بشود، باید یكدیگر را بشناسند، باید آمادگی به وجود بیاورند و آن را حفظ كنند" امروز هم تكلیف بزرگ شما همین كارست. خیال نكنند كه بسیج یك امر احساسی است. بسیج یك امر منطقی و فكری و ریشه دار و عمیق است و كسانی كه در كار این حقیقت بزرگ شركت دارند؛ همه آحاد ملتند، هر كسی كه بسیجی است باید به بسیجی بودن خود افتخار كند. بسیجی بودن، مایه سرافرازی و سربلندی پیش پروردگار است.

74/9/8

******

- فرهنگ بسیجی، فرهنگ معنویت و شجاعت و غیرت و استقلال و آزادگی و اسیر خواستهای حقیر، نشدن است.

74/9/8

******

- هفته بسیج در حقیقت فرصت و بهانه‌ای برای زنده نگه داشتن ارزشها و روح بسیجی در آحاد ملت، مخصوصاً جوانان پرشور و مدافعان عاشق صادق است. ... همان طور كه امام و پیشوای راحل عظیم الشأن ما فرمودند، من هم آرزو می كنم و از خدا می‌خواهم كه با بسیجیان محشور باشم. بسیج یك افتخار و یك ارزش است. سعی كنید این روحیه بسیجی را برای كشور و انقلاب و اسلام حفظ كنید.

از بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با نیروهای مقاومت بسیج 69/9/7

******

- شما بسیجی ها باید به گونه ای رفتار كنید كه احترام و محبت مردم جلب شود. شما باید نمونه اخلاق و تواضع و مهربانی و رعایت مقررات باشید. آن كسی بسیجی تر است كه مقررات را بیشتر رعایت می كند، به خاطر آنكه این فرد بیشتر از همه برای نظام دل می سوزاند و مقررات، لوازم قطعی اداره درست نظام است.

از بیانات مقام معظم رهبری در مراسم بیعت جمع كثیری از بسیجیان نمونه 68/4/6

******

- سپاس و ستایش و تمجید و تحسین فراوان خود را بر جوانان بسیجی مؤمن در سرتاسر كشور، این دلهای پاك، این دلهای تپنده با عشق به خدا، با ایمان به حقیقت، با اخلاق و با صفا، نثار می كنم.

از بیانات مقام معظم رهبری در اجتماع نیروهای شركت كننده در مانور عظیم طریق القدس 76/2/3

******

- من به بسیجیان عزیز فعّال این كشور علوی و فاطمی، عرض می كنم؛ امیرالمؤمنین علیه الصّلاه والسلام را الگوی خودتان قرار دهید كه بهترین و بزرگترین الگو برای بسیجیان مسلمان در همه عالم، علی ابن ابیطالب علیه السلام است.

از بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مدّاحان به مناسبت ولادت حضرت زهرا (س) 73/9/3

******

- روحیه بسیجی و معرفت بسیجی باید فراگیر شود تا این كشور بتواند بار سنگینی را كه بر دوش دارد كه همان بار هدایت الهی و سعادت انسانهاست - به سرمنزل برساند، لذا بسیج تمام شدنی نیست.

از بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با فرماندهان بسیج 71/8/27

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 3 شهریور 1394 توسط شهاب ایزدی

کلیه حقوق این سایت و ابزار های ارائه شده متعلق به بسیج دانشجویی بوده و کپی برداری از آنها با ذکر منبع مجاز است.

Copyright © 1394 - 1394 By Basijdas.ir | طراح Shahab